Jak správně pečovat o pleť v létě

Venku pleť namáhá slunce, uvnitř pak klimatizace. Nepomáhá ani chlór z bazénu nebo slaná voda. V létě dostává pokožka opravdu zabrat. Jak o ni tedy v tomto období co nejlépe pečovat?

Sluneční záření pomáhá s tvorbou vitamínu D, ale také platí za jeden z největších faktorů předčasného stárnutí pleti. A právě v létě svou pokožku UV záření vystavujeme nejvíce. Když se to spojí s dalšími faktory, jako je horko, klimatizace nebo chlór, můžete se dovtípit, že to v tomhle období pokožka nemá zrovna jednoduché. Pokud chcete mít na konci léta stejně hezkou pleť jako na začátku, je potřeba se o ní během těchto několika měsíců starat s větší péčí. Jak?

Nezapomeňte pleť dobře vyčistit

Make-up, odumřelá kůže, maz i nečistoty zvenčí musí z pleti pryč. Pravidelným čištěním pleti ráno a večer se postaráte o to, že pleť bude svěží, a hlavně bude dobře vstřebávat hydratační krém, který byste měli nanést po každém čištění. Na denní používání se hodí čisticí gely nebo pleťové vody, na dočištění pak nesmí chybět regenerační tonikum, které završí čištění pleti a obnoví ochrannou bariéru pokožky. Jednou týdně je vhodné provést ještě exfoliaci obličeje pomocí jemného peelingu. Odstraněním odumřelých kožních buněk vypadá pokožka svěžejší a také lépe vynikne opálení.

Intenzivně hydratujte

Mastná, suchá, smíšená i normální. V létě dostává zabrat každý typ pokožky. Pokud máte mastnou pleť, může se stát, že v létě bude ještě mastnější. Ale to neznamená, že nepotřebuje hydrataci, naopak. Mnohdy je zvýšená tvorba mazu reakcí na vysušení. U suché pleti je potřeba zvýšené hydratace poměrně jasná, sama se vám připomene nepříjemným pnutím a šupinkami na povrchu.

Bez pleťové masky to nepůjde

Každodenní hydratace v podobě pleťového krému v létě nestačí. Raději několikrát do týdne ještě sáhněte po pleťové masce, která se postará o intenzivní výživu a hloubkovou hydrataci. Pleťová maska s obsahem šnečího mucinu zklidní sluncem podrážděnou pleť, sjednotí její barvu a poradí si s vyhlazením vrásek, které se na suché pokožce tak rády tvoří. A díky obsahu kyseliny hyaluronové, která na sebe dokáže efektivně vázat vodu, hydratuje opravdu hloubkově.

Šnečí mucin obsahuje také elastin a kolagen, které se v pleti nachází přirozeně, ale jejich tvorba se s věkem zpomaluje. Právě úbytek těchto látek se projeví vznikem vrásek, které se navíc vlivem vnějších projevů v létě tvoří ještě rychleji. Pleťová maska s hlemýždím mucinem tak poslouží jako první pomoc i pro zralou pokožku. Stejně tak je ale vhodná i pro mladou pokožku, a to nehledě na pohlaví.

TIP: Nezapomeňte ani na oční okolí. Oční krém s hlemýždím mucinem dokáže už po několika použitích zjemnit vrásky v očním okolí a také snížit viditelnost tmavých kruhů.

Chraňte se před slunečním zářením

Úplně se vyhýbat slunci není řešení, přeci jen vitamín D pro své zdraví potřebujeme. Ale jako u všeho, i tady platí, že všeho moc škodí. Proto se určitě vyhněte pobytu na přímém poledním slunci, nebo několikahodinovému opalování bez používání krémů s ochranným faktorem. Krémy s SPF ochranou chrání pokožku před škodlivým zářením a tím redukují vznik pigmentových skvrn, stejně jako zpomalují proces stárnutí pokožky. Pokud plánujete být na sluníčku delší dobu, nezapomeňte co dvě hodiny obnovit ochranu dalším namazáním.

TIP: Nezapomeňte před sluncem chránit ani své rty.

Dostatečně pijte a doplňujte céčko

Pleť nestačí hydratovat jen zvenku. Důležité je i doplňovat dostatek tekutin po celý den. S vyšším pocením se také zvyšuje množství tekutin, které je třeba vypít. Rozhodně se neupínejte na doporučovaných 2,5 litru. Pití přizpůsobte jak venkovním teplotám, tak i fyzické námaze. Kromě pití se vyplatí doplňovat i vitamín C, ať už v ovoci a zelenině, nebo formou doplňků. Nejenže vás chrání proti volným radikálům a napomáhá ochraně před tvorbou pigmentových skvrn, ale také pomáhá při produkci kolagenu.

Zpět do obchodu