6 důvodů, proč volit kosmetiku Snail Secret se šnečím mucinem

Šnečí sliz, hlemýždí mucin nebo třeba šnečí extrakt. Ani jeden název této látky nezní lákavě, přesto jsou jeho účinky lákavé víc než dost. O co se jedná a jak si výhody můžete užít i na vlastní kůži?

Šnečí mucin je sliz, který tito živočichové produkují. Je ale odlišný od slizu, který za sebou běžně zanechávají při pohybu. Tento sliz začínají totiž produkovat až ve stresu nebo v ohrožení. Nebojte se, že by při jeho získávání docházelo k týrání těchto tvorečků. Produkce mucinu se podporuje bezbolestným drážděním pomocí ozonu, který pro hlemýždě nemá žádné dlouhodobé negativní následky. Jakmile mají odpracováno, mohou si v klidu zásoby opět doplnit. A proč je kosmetika s mucinem vlastně tak skvělá?

Vyhlazuje vrásky a pomáhá jim předcházet

Tvorba vrásek je způsobená především nižší schopností našeho těla vytvářet si kolagen a elastin, které fungují jako základní stavební bílkoviny našeho těla. Právě těm vděčíme za to, že je pokožka pružná a vláčná. Jenže čím jsme starší, tím nižší množství těchto proteinů si naše tělo vytváří, což se projevuje nižší elasticitou pokožky a tím pádem i větší náchylností k tvorbě vrásek. Šnečí mucin obsahuje velké množství kolagenu i elastinu, které si poradí s počínajícími vráskami a dokážou zredukovat i ty už vytvořené. A co víc, pomáhají zpomalit proces stárnutí pokožky a tím předcházet tvorbě nových vrásek.

Hydratuje pleť do hloubky

Kolagen a elastin obsažené v mucinu nejlépe fungují, když jsou doplněné kyselinou hyaluronovou. Tu kosmetická řada Snail Secret obsahuje v dostatečném množství. Kyselina hyaluronová na sebe účinně váže vodu, hydratuje pokožku do hloubky a pomáhá zabraňovat vypařování vlhkosti a následnému vysušování pleti. A to opravdu efektivně, dokáže na sebe totiž navázat vodu až o tisícinásobku své hmotnosti. Účinnější látku pro hydrataci pleti byste hledali těžko.

Regeneruje pokožku a obnovuje tvorbu kožních buněk

V 60. letech 20. století zkoumal španělský onkolog Rafael Abad Iglesias účinky radioterapie při léčbě rakoviny. Jeho subjekty byli hlemýždi, u kterých si všiml jejich velmi dobré schopnosti regenerace. To ho přimělo šneky prozkoumat blíž a objevit látku, kterou dnes známe pod názvem šnečí mucin. Za dobré hojení může mimo jiné látka alantoin, kterou mucin obsahuje. Je to organická dusíkatá látka, která vyniká výbornou regenerační schopností. Podporuje hojení pokožky a také tvorbu nové tkáně.

Snadná vstřebatelnost účinných látek

Hlemýždí řada kosmetiky TianDe se snadno roztírá a vstřebává se bez zanechání mastného filmu. Ale to je jen jedna polovina úspěchu. Za svou účinnost také vděčí obsahu kyseliny glykolové, kterou hlemýždí mucin přirozeně obsahuje. Kyselina glykolová má jedinečnou schopnost odstranit odumřelé kožní buňky z povrchu kůže a zamést tak cestičku dalším účinným látkám, které se tím pádem mohou snadněji vstřebat hluboko do pokožky. Kromě toho také dokáže omezit tvorbu vrásek, zmenšit jizvičky po akné a sjednotit pigmentaci pleti.

Vhodné pro všechny typy pokožky včetně ekzematické

Suchá, citlivá nebo smíšená? Mladá nebo zrající? Složení této řady sází na přírodní složky, které sedí všem typům pleti. Nedráždí ani citlivou pokožku náchylnou na alergické reakce. Naopak, obsažené účinné látky hojí drobné ranky, ekzémy, akné i jizvičky. Také zklidňují zánětlivé reakce a podráždění pokožky. Kromě toho má kosmetika výborné hydratační účinky, které ocení i velmi suchá pleť. Díky snadné vstřebatelnosti bez zanechání mastného filmu si výhody šnečího mucinu užijí ale i osoby s mastnější pletí. A to nejen ženy, hlemýždí řada Snail Secret je vhodná také pro muže.

Viditelné výsledky během několika dní

Při hojení poranění kůže, drobných popálenin, ekzému nebo jizviček po akné uvidíte výsledky už během několika použití. Při boji proti vráskám v oblasti očí, obličeje nebo dekoltu se na výsledky můžete těšit už za 4 týdny pravidelného používání.

Zpět do obchodu